passages
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bemutatkozás

+2
smulan
Levin
6 posters

Go down

Bemutatkozás Empty Bemutatkozás

Témanyitás by Levin Pént. Dec. 30, 2016 8:35 am

Minden, a múltból a jövőbe vezető utakon társamul szegődő látogatónkat szeretettel üdvözlöm.

Én 1951. szeptember 16-án Budapest IX. kerületében, egy azóta már a Mária-Valéria teleppel együtt megszüntetett katonai kórházban születtem.
Édesapám ugyanis, aki 1914-ben született, és a Horthy hadsereg főtörzsőrmestereként egy utász alakulatban az orosz fronton szolgált, akkoriban a Néphadsereg leigazolt altisztje volt.
Ha valaki rendelkezik információkkal az akkori időkről, az tudja, hogy a "leigazolás" nem volt egyszerű történet: mindenkinek, aki 1944-ben közszolgálatban állt, hitelesen igazolnia kellett, hogy mit tett, vagy inkább mit nem tett az akkor vészkorszakként jelzett 1944-es esztendőben, beleértve az azt megelőző öt esztendőt is.
Édesapám, utász altiszt lévén jelentős számú, főként zsidó származású munkaszolgálatos közvetlen parancsnoka volt, akik közül az igazolás során többen is írásban megemlékeztek emberségéről, életüket megmentő tevékenységéről.
Édesanyám a Kárpátok lábánál, Kárpátalján, Huszton született 1926-ban. A terület 1920-tól 1938-ig Csehszlovákia, majd átmenetileg, 1944-ig ismét Magyarország része volt.
Ekkor, 1944-ben, az orosz hadsereg elől visszavonulóban lévő magyar csapatok néhány hónapig ott állomásozó egységeivel érkezett édesapám Husztra, ahol megtörtént a találkozás, melynek egyik eredménye én lettem.
Előttem, 1945-ben bátyám, László, ezt követően, 1948-ban másik bátyám, a csak néhány napot élt Zoltán született meg.
1951, születésem éve a magyar emberek számára nem tartozott a legsikeresebb esztendők közé.
Szegénység, nyomor, terror, és kilátástalan jövő, és ez csak néhány szolid jelző a kor jellemzésére.
Így amikor megfogantam, édesapám, jelentős anyagi áldozatot vállalva elvitte édesanyámat egy olyan orvoshoz, aki vállalta az akkor szigorú büntetéssel fenyegetett beavatkozás, az abortusz elvégzését.
Drága édesanyám azonban a műtőágyon meggyőzte az orvost arról, hogy a tiszteletdíj megtartása mellett a műtétet ne végezze el, de erről a megbízót, édesapámat ne tájékoztassa.
Így születésem legalább az egyik szülőm részére igazi meglepetés lett.

Gyermekkorunk színhelye a X. kerület, Kőbánya, annak is az akkoriban prolinak számító, a Kőbányai Gyógyszergyár mentén fekvő Cserkesz utcai része volt.
Ma úgy mondanák: mélyszegénységben éltünk, de ez akkoriban nagyon széles tömegekre jellemző volt. Ráadásul mi, akik ebben nőttünk fel, mit se sejtettünk erről.
Enni mindig volt mit (krumpli, bab, káposzta, tészta), édesanyánk pokrócból, katonai kabátokból varrt nekünk ruhákat, melyekkel nem ríttunk ki a környezetünkből, és körülöttünk mindig szólt a zene.
Volt egy, édesapám által még a fronton dollárért vásárolt csöves, varázsszemes Philips világvevő rádiónk, és egy, a kárpátaljai rokonok által küldött, borzongatóan ronda, fekete-rózsaszín műanyag rádió-lemezjátszónk, és most így visszagondolva elég sok 75-ös fordulatszámú lemezünk is.
Én 1956-tal bezárólag két zeneszámra emlékszem.
Az egyik a lemezjátszónkon szólt elég gyakran:

Nos, valahonnan innen indultam.

(Folytatása következik)


A hozzászólást Levin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jún. 22, 2020 9:12 am-kor.
Levin
Levin
Admin

Virgo Hozzászólások száma : 352
Pontok : 554
Reputation : 27
Join date : 2016. Dec. 30.
Age : 72
Tartózkodási hely : Budapest

https://passages.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Folytatás

Témanyitás by Levin Szomb. Dec. 31, 2016 7:17 pm

Gyönyörű gyermekkorom volt.
Nem volt televízió, nem voltak reklámok, viszont volt zsíroskenyér, hagyma, pirospaprika és só.
A mi gyermekeinknek elképzelése sincs arról, hogy milyen finom lehet egy zsíroskenyér.

Tavasztól ősz végéig szinte egész nap kint voltunk a téren, és játszottunk, rúgtuk a labdákat, bírkóztunk, piszkáltuk a lányokat, és ha édesanyánk szólított, futottunk, hogy megkapjuk a minket illető zsíroskenyeret.
Az én életem nyolc éves koromig a Cserkesz utca - Gutor tér körben zajlott, néha álmomban még mostanában is játszom arrafelé.
A környék, ahol felnőttem, azóta teljesen megváltozott: a ház, gyermekkorom színhelye, már nem létezik.
Levin
Levin
Admin

Virgo Hozzászólások száma : 352
Pontok : 554
Reputation : 27
Join date : 2016. Dec. 30.
Age : 72
Tartózkodási hely : Budapest

https://passages.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by smulan Szomb. Jan. 07, 2017 10:22 am

Szia Levin!

Elösször is sok sikert az új oldaladhoz, örülök hogy beléphettem. Very Happy


A zsiroskenyérhez annyit szeretnék hozzáfüzni, hogy az én gyermekeim is ismerik és szeretik a zsiroskenyeret.
Budaörsön nöttem fel, sokat fociztam a barátaimmal délutánonként egy iskola udvarán a Mátyás Király út és a Farkasréti út sarkán, és annak a közelében volt egy kocsma - a Pikler Sörözö, de mindenki Zsiroskenyérnek hivta. Focizás után gyakran ettünk ott zsiros kenyeret. Utána néztem néztem egy kicsit a Google-n, most már Zsiroskenyér pub-nak hivják hivatalosan.  lol!

Köbányához nekem is volt kis kapcsolatom: A nagybátyám régen ott lakott a Bihari úton, én meg a 80-as évek elején oda jártam dolgozni Budaörsröl a már megszünt OBV Mélyfúró Berendezések gyárába a Fertö utca 8-ba.

További szép napot, és kellemes hétvégét!

Üdv.: Smulan
smulan
smulan

Hozzászólások száma : 1
Pontok : 2
Reputation : 1
Join date : 2017. Jan. 07.
Tartózkodási hely : Itt és ott, sokat a monitor elött

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Levin Szomb. Jan. 07, 2017 11:27 am

Kedves smulan, örülök, hogy itt vagy.
Külön öröm számomra, hogy a zsíroskenyér is összeköt minket Laughing
Én mai napig is szoktam zsíroskenyérhez való zsírt sütögetni.
Előbb-utóbb sort kerítünk a receptekre is Cool
Levin
Levin
Admin

Virgo Hozzászólások száma : 352
Pontok : 554
Reputation : 27
Join date : 2016. Dec. 30.
Age : 72
Tartózkodási hely : Budapest

https://passages.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Elefánt Vas. Jan. 08, 2017 3:49 pm

Kedves Levin, örülök, hogy megtaláltad a kreativitásod új fórumát. És ha már passages a neve akkor nekem elsőként a múltból Kenneth Roberts Északnyugati átjárója jut eszembe amit annak idején nagy izgalommal és átéléssel olvastam. Ama átjáró nehezen felfedezhető volt, remélem itt együtt könnyebb dolgunk lesz, hiszen sok minden értéket lenne jó áthozni az átjárón. Én főleg a hatvanas,hetvenes évek elején vélek olyan zenéket ,könyveket, filmeket amelyeknek nem a manapság divatos nosztalgikus érzelmek hanem immanens értékekkel bírnak.Vannak értékek a múltban amelyek a mából visszanézve különösen becsesek és melyeknek lerombolásában a mi nemzedékünk is jeleskedett és értünk el Mammon világába. Emlékszem - 15-18 éves lehettem - és a villamoson utazva a nem leszálló oldalon lévő zárt ajtónak dőltem és bizony egy néni rám szólt és figyelmeztetett a kulturált viselkedésre amit az én hanyag testtartásom megsértett. Közösségi társadalomban éltünk és mi fiatalok igyekeztünk lerázni az ilyen és ehhez hasonló béklyókat, a művelet túl jól "sikerült". Egyébiránt a Pongrác telepen éltem, élek , tehát nem is oly messze a Cserkesz utcától. Apropó Horváth Tivadar, emlékszel az általa zseniálisan előadott Andaxin korára?

Elefánt

Hozzászólások száma : 3
Pontok : 4
Reputation : 1
Join date : 2017. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Levin Hétf. Jan. 09, 2017 3:27 am

Kedves Elefánt, az Északnyugati átjáró egyike volt a számtalan kedvenceimnek. Aztán egyszer valakinek kölcsönadtam, azóta hiányzik a polcomról Cool
Igen, a hatvanas, hetvenes években kicsit rendezettebb volt a világ,és ezt nem csak a megszépítő távlat mondatja velem.
Levin
Levin
Admin

Virgo Hozzászólások száma : 352
Pontok : 554
Reputation : 27
Join date : 2016. Dec. 30.
Age : 72
Tartózkodási hely : Budapest

https://passages.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Levin Pént. Jan. 20, 2017 4:00 am

Visszatérve a zsíros kenyérre, most hajnalban hallottam a rádióban egy műsorban, hogy az volt Kádár János kedvenc étele is Smile

Melyik adót hallgatod így kora hajnalban?
Levin
Levin
Admin

Virgo Hozzászólások száma : 352
Pontok : 554
Reputation : 27
Join date : 2016. Dec. 30.
Age : 72
Tartózkodási hely : Budapest

https://passages.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Elefánt Szomb. Jan. 21, 2017 1:17 pm

Kedves Levin! Magamra is vonatkoztatva a feltett kérdésedet válaszolok. Sokszor rádiózom méghozzá különféle adókat hallgatva (Varietas delictat!). Kedvemet lelem különféle, egymást olykor kizáró gondolatok megismerésében (bár nem gondolom, hogy az igazság -már ha létezik - a statisztikából ismert mediánban van). Az ilyen "szörföző" rádiózás során lettem figyelmes egy betelefonálóra, mert bosszantott a véget nem érő semmitmondó áradozása pl. egy politikusról, egy híres színészről stb. lózungjai a békéről, megértésről és szeretetről. Aztán valahogy megkedveltem őt, pl. bejelentkezéskor így szólt: "Hogy van kedves szerkesztő úr? Elgondolkoztam miért lát ez az ember mindent és mindenkit
egy megszépítő távlatból? Utoljára a Tilosban hallottam (ott már többször leállították áradozásait) két percet kért hogy elmondhassa a véleményét. A műsorvezetők -ismerve őt- azt mondták, hogy az sok annyit nem beszélhet. Ő engedelmeskedett és valóban rövid volt a hozzászólása. Ezen a héten hallottam, ugyanott, hogy meghalt. Most már értem őt, megint az történt ami oly sokszor, későn jövünk rá a lényegre. Igen ahonnan ő nézte ( a haldokló távlata) a világot, az tényleg csodálatos. Hegyi Gábor volt ez az embertársunk.

Elefánt

Hozzászólások száma : 3
Pontok : 4
Reputation : 1
Join date : 2017. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Levin Szomb. Jan. 21, 2017 2:45 pm

A legjobb az, ha az ember kibeszéli magából azt, ami benne van.
Mit gondolsz, én miért blogolok folyamatosan Laughing
Levin
Levin
Admin

Virgo Hozzászólások száma : 352
Pontok : 554
Reputation : 27
Join date : 2016. Dec. 30.
Age : 72
Tartózkodási hely : Budapest

https://passages.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Levin Vas. Feb. 26, 2017 3:57 am

Egy történet, ami velem esett meg, és nagyon elgondolkoztatott.
Boldogult úrfikoromban, valamikor a hetvenes években, amikor boldogtalan első házasságom rabszíján tengődtem, volt feleségemnek egy iskolatársa, Vali, akinek a férje bárzongorista volt.
Munkájából adódott napirendje is: éjjel dolgozott, nappal aludt.
Így talán kétszer találkoztunk, és váltottunk néhány szót.
Egy pénteki napon munkából mentem hazafelé (a legendás józsefvárosi Pál utcában laktunk), amikor megpillantottam a József körút és Baross utca sarkán, az OTP (azt hiszem még mindig az van ott) előtt álldogáló Jánost, a bárzongoristát. Köszöntem neki, és mentem volna tovább, de megállított, és vagy húsz percig mesélt nekem a gyermekkoráról, szüleiről, az iskoláról, gyermekkori barátairól. Bevallom feszengve hallgattam, és nem értettem mi közöm van nekem ezekhez a dolgokhoz, amelyek a legkevésbé sem érdekeltek.
Szerencsére neveltetésemből megmaradt udvariasságom nem engedte, hogy sarkon forduljak, így végighallgattam.
Másnap telefonált a felesége, hogy János délután meghalt.
Azóta bárkit, bármikor meghallgatok.
Levin
Levin
Admin

Virgo Hozzászólások száma : 352
Pontok : 554
Reputation : 27
Join date : 2016. Dec. 30.
Age : 72
Tartózkodási hely : Budapest

https://passages.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by viennale Vas. Feb. 26, 2017 4:21 am

Drágám, van még "1-2 ilyen vidám történeted?"  Kora hajnalban felvidítottál eme szösszenettel.
Szép vasárnapot neked is! Wink

Üdv,
atomfizikus
viennale
viennale
Admin

Hozzászólások száma : 114
Pontok : 349
Reputation : 5
Join date : 2016. Dec. 31.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Levin Vas. Feb. 26, 2017 5:46 am

Van még néhány történetem, és ha időm engedi, sajnos meg fogom osztani veletek Very Happy
Levin
Levin
Admin

Virgo Hozzászólások száma : 352
Pontok : 554
Reputation : 27
Join date : 2016. Dec. 30.
Age : 72
Tartózkodási hely : Budapest

https://passages.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by viennale Vas. Feb. 26, 2017 6:56 am

Bemutatkozás No_com10

viennale
viennale
Admin

Hozzászólások száma : 114
Pontok : 349
Reputation : 5
Join date : 2016. Dec. 31.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by viennale Pént. Ápr. 07, 2017 11:05 pm

Levin írta:Van még néhány történetem, és ha időm engedi, sajnos meg fogom osztani veletek Very Happy

Bemutatkozás 25_30887_427854_f1cf2d4d86aeb04951712e72baf50e80_81935d_301
viennale
viennale
Admin

Hozzászólások száma : 114
Pontok : 349
Reputation : 5
Join date : 2016. Dec. 31.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Levin Szomb. Ápr. 08, 2017 4:42 am

Sajnos Hendrix gyorsan elment.
Én meg még mindig itt vagyok Cool
És ha időm engedi, szeretk mesélni.
Van mit.

Nyugodtan trécselj, nincs megtiltva. Tudom, h erősséged. Razz

by viennale
Levin
Levin
Admin

Virgo Hozzászólások száma : 352
Pontok : 554
Reputation : 27
Join date : 2016. Dec. 30.
Age : 72
Tartózkodási hely : Budapest

https://passages.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Elefánt Csüt. Aug. 24, 2017 10:01 pm

Ki tanyája ez a nyárfás? Nem hallik be a kurjantás!

Elefánt

Hozzászólások száma : 3
Pontok : 4
Reputation : 1
Join date : 2017. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by viennale Vas. Aug. 27, 2017 2:28 am

Elefánt írta:Ki tanyája ez a nyárfás? Nem hallik be a kurjantás!

Na csak óvatosan azzal a kurjongatással, még meghallják a jogvédők.
viennale
viennale
Admin

Hozzászólások száma : 114
Pontok : 349
Reputation : 5
Join date : 2016. Dec. 31.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by majorCarver Hétf. Jan. 14, 2019 11:05 pm

... aztán van e itten még élet, hö ????

hello Levin !
Ha Te vagy aki azt a sárgás-zenés oldalt csináltad üdvözöllek,
sok jóságot köszönhetek onnan Neked.

majorCarver

Hozzászólások száma : 1
Pontok : 1
Reputation : 0
Join date : 2019. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by setyerana Csüt. Aug. 13, 2020 4:48 pm

Kedves Levin.
Megoldható-e a regisztráció nélküli hozzáférés a tartalmakhoz? Jelenleg csak 38 regisztrált felhasználó jogosult a fórum tartalmának megtekintéséhez. Talán több látogatója lenne a fórumnak ha mentesülne az érdeklődő a regisztráció alól!? Talán?😀
setyerana
setyerana

Hozzászólások száma : 133
Pontok : 413
Reputation : 0
Join date : 2017. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Levin Pént. Aug. 14, 2020 4:54 am

Lehet, hogy megoldható lenne, csak akkor rászabadítanánk a fórumra a kéretlen reklámozókat is.
Kis türelmet kérek.
Apránként frissítem a halott linkeket, és ha végeztem, rászabadítom a Zenekuckó közönségét.
Levin
Levin
Admin

Virgo Hozzászólások száma : 352
Pontok : 554
Reputation : 27
Join date : 2016. Dec. 30.
Age : 72
Tartózkodási hely : Budapest

https://passages.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by setyerana Pént. Aug. 14, 2020 9:39 am

Részemről csak egy javaslat (eszrevétel) volt. Nagyon kevés a regisztrált felhasználó az érdeklődés terén!? A zenekuckó is egy nyílt fórum, ott is valahogy megoldott a kéretlen reklámok!?
setyerana
setyerana

Hozzászólások száma : 133
Pontok : 413
Reputation : 0
Join date : 2017. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by setyerana Pént. Aug. 14, 2020 3:37 pm

A fórum moderátora majd rendet tart.
setyerana
setyerana

Hozzászólások száma : 133
Pontok : 413
Reputation : 0
Join date : 2017. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Levin Szomb. Aug. 15, 2020 3:29 am

A Wordpressnek van erre egy bővítménye, amely automatikusan kiszűri (spammeli) a kéretlen reklámokat, de még így is átcsúszik néhány, azokat manuálisan kell kigyomlálnom. Nem tudom, hogy ennek a felületnek van-e ilyen szolgáltatása.
Levin
Levin
Admin

Virgo Hozzászólások száma : 352
Pontok : 554
Reputation : 27
Join date : 2016. Dec. 30.
Age : 72
Tartózkodási hely : Budapest

https://passages.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Bemutatkozás Empty Re: Bemutatkozás

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.